Poslije utakmice sa belgijom

Iranska reprezentacija ostavila emotivnu poruku u svlačionici u LA-u

Iranska nogometna reprezentacija oprostila se od Los Angelesa rukom pisanom porukom u kojoj se spominje i tragično bombardiranje škole tijekom rata između Irana i Sjedinjenih Država. Nakon što su u nedjelju odigrali 0:0 s Belgijom i tako sačuvali izglede za prolazak u iduću fazu natjecanja, Iranci su prije odlaska u Seattle, gdje ih čeka utakmica s Egiptom, u svlačionici stadiona SoFi ostavili pismo zahvale gradu i navijačima.

Poruka zahvale s referencom na žrtve

“Od drevne Perzije prije više tisuća godina do današnjeg civiliziranog Irana, iranski duh ostaje živ i neslomljiv”, stoji na početku poruke. Međutim, u pismu su se našli i hashtagovi #168 i #minab, koji se odnose na broj poginulih djevojčica u raketiranju škole u gradu Minabu krajem veljače tijekom napada SAD-a i Izraela na Iran.

Poruka se nastavlja riječima: “U Los Angeles smo došli s ponosom, natjecali se časno i odlazimo s dostojanstvom. Hvala ti, Los Angeles, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je srcem, glasom i dušom bio uz Iran tijekom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima.”

Problemi s vizama i boravkom u SAD-u

Boravak iranske reprezentacije u SAD-u tijekom Svjetskog prvenstva obilježili su i brojni logistički problemi. Zbog ograničenja američkih imigracijskih službi, momčad u SAD-u nije smjela boraviti dulje od 48 sati. To ih je prisililo da svoj bazni kamp iz Tucsona u Arizoni premjeste u meksičku Tijuanu.

Za prvu utakmicu protiv Novog Zelanda, reprezentacija je doletjela u Los Angeles dan prije susreta, no odmah nakon završetka morali su se vratiti u Meksiko. Osim toga, nekim članovima stručnog stožera i pomoćnom osoblju odbijeni su zahtjevi za vize. Igraču Mehdiju Torabiju viza za jednokratni ulazak istekla je nakon utakmice s Novim Zelandom, zbog čega je morao ishoditi novu u američkom konzulatu u Tijuani.

Izbornik: “Mi smo najpotlačenija momčad”

Zbog svih navedenih ograničenja, iranski izbornik Amir Ghalenoei svoju je momčad nazvao “najpotlačenijom momčadi na cijelom Svjetskom prvenstvu”.

index.hr/SportskiPuls.ba

VEZANE VIJESTI

Urugvaj pred ispadanjem

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

NAJČITANIJE