Bogdanović je potez tamnoputog braniča Ngoya, koji je isključen zbog prekršaja kao posljednji igrač obrane, ocijenio neshvatljivim te iznio kontroverznu analizu. “Nisam rasist, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže dulje od 60 minuta. Igrao sam s njima. Svoje igrače smo nekad morali čuvati da ne naprave grešku, sadašnji nogomet je takav. Na razini SP-a ovo se ne može dogoditi”, rekao je Bogdanović.
Rade Bogdanović na RTS upravo govori kako nije rasista, ali “crnci nemaju koncentraciju da igraju duže od 60 minuta”. Majko mila pic.twitter.com/dMctZl1tfu
— Gorica Nikolin (@fruska_gorica) June 21, 2026
Nakon njegove izjave reagirao je voditelj u studiju, koji je napomenuo da i reprezentacija Francuske ima mnogo tamnoputih igrača koji djeluju koncentrirano tijekom svih 90 minuta. Bogdanović je na to odgovorio: “Da ne ulazimo u detalje, a i to bismo mogli, i oni prave greške. Ne generaliziram, velika većina nema koncentraciju.”
Nije mu prvi put
Ovo nije prvi put da Bogdanović ima rasističke ispade u studiju. 2019. godine je u susretu 5. kola grupne faze Lige prvaka Barcelona pobijedila Borussiju Dotmund s 3:1, a Bogdanović je u analizi rekao: “Nije Dortmund sad ispao iz forme, ispali su iz forme još u travnju prošle godine kad je trener odlučio da će mu u obrani igrati četiri crnca. Sad je on već pečen i spreman za otkaz”, istaknuo je tada.
index.hr/SportskiPuls.ba








