Bullsi otpustili Iveya

Nakon komentara protiv LGBTQ+ populacije

Jaden Ivey
Jaden Ivey
Bek Chicago Bullsa, Jaden Ivey, otpušten je nakon što je osudio podršku NBA lige LGBTQ zajednici. U kratkom saopštenju Bullsa navodi se da je tim odustao od 24-godišnjaka zbog “ponašanja štetnog za tim”.

Odluka je donesena nakon što je Ivey, čini se, kritizirao NBA zbog podrške Mjesecu ponosa širom lige.

– Proglašavaju Mjesec ponosa u NBA. Proglašavaju ga. Pokazuju ga svijetu. Kažu: ‘Pridružite nam se na Mjesecu ponosa’ kako bi slavili nepravdu – naveo je Ivey u objavi uživo na Instagramu.

Ivey, koji se pridružio Chicagu prije samo dva mjeseca u trejdu iz Detroit Pistonsa, također je kritizirao katoličanstvo u razmjeni s komentatorom.

– Katolicizam je lažna religija. I nije istinska Kristova doktrina. Ne vodi spasenju u Isusu Kristu – komentirao je.

Ivey je smatran jednim od najperspektivnijih igrača u NBA ligi kada ga je Detroit izabrao kao peti izbor na draftu 2022. godine.

Međutim, njegovu karijeru su poremetile povrede u posljednje dvije sezone, a za Chicago je igrao samo četiri puta nakon što se pridružio timu u februaru.

Fena / sportskipuls.ba

VEZANE VIJESTI

Razmjena sa Chicago Bullsima

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

NAJČITANIJE