Ispustila šest meč lopti

Sabalenka šokantno ispala s Mastersa

Arina Sabalenka, uvjerljivo najbolja teniserka svijeta, senzacionalno je ispala u četvrtfinalu Mastersa u Madridu. Pobijedila ju je Hailey Baptiste sa 2:6, 6:2, 7:6. Bjeloruskinji je ovo tek drugi poraz od početka godine.

Ali u finalu Australian Opena pobijedila ju je Elena Ribakina, druga teniserka svijeta. Sada ju je izbacila 32. na svijetu, koja još u karijeri nije osvojila turnir.

Sabalenka ih je pak samo od početka godine uzela tri od četiri koja je igrala. Osvojila je Brisbane te Masterse u Indian Wellsu i Miamiju. U spomenutom Melbourneu došla je do finala, gdje je pretrpjela do sada jedini poraz ove godine. Do šokantnog ispadanja protiv Baptiste imala je skor 23:1.

Nevjerovatan poraz

Posebno nevjerojatnim poraz čini to što je do njega došlo nakon što je Sabalenka ispustila čak šest meč-lopti. Sabalenka je k tome rutinski uzela prvi set (6:2) i sve je ukazivalo na to da će vrlo lako doći do još jedne pobjede. Međutim, Amerikanka se nije predala. Uzvratila je istom mjerom, napravila dva breaka i slavila identičnim rezultatom, pa je odluka morala pasti u odlučujućem trećem setu.

Sabalenka je u desetom gemu imala čak pet meč-lopti na servis protivnice, ali Baptiste je odoljela svim napadima Bjeloruskinje i stigla do tie-breaka. Sabalenka je i tamo imala meč-loptu, a kada nije iskoristila šestu, Baptiste je imala i iskoristila prvu te napravila veliku senzaciju u četvrtfinalu Mastersa.

Index.hr / sportskipuls.ba

VEZANE VIJESTI

Povreda desnog ramena
Psovao tenis i sport

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

NAJČITANIJE