Proslava se nastavila u VIP prostoru stadiona, gdje su igrači, članovi stručnog stožera i klupski ljudi zajedno obilježili veliki rezultat. Posebnu pažnju privukli su i detalji iz slavljeničke noći, među kojima se istaknula i hrana koja je poslužena okupljenima. O protokolu slavlja detaljno je pisao njemački Bild.
Jeli se ćevapi, ponestalo pive
Na meniju su se našli i ćevapi, što je izazvalo poseban interes s obzirom na balkanski pečat koji Schalke ima u svojoj momčadi. Uz Edina Džeku, Mirona Muslića i Nikolu Katića, slavlje je imalo i dodatnu regionalnu notu, a njemački mediji posebno su zabilježili da se u jednom trenutku posluživao i poznati specijalitet s ovih prostora.
Edin Džeko na proslavu je stigao dobro raspoložen, a prema opisu njemačkih novinara, nije pokazivao znakove umora nakon velike večeri. Iako je iza njega bila emocionalno i fizički zahtjevna utakmica, iskusni napadač uživao je u slavlju sa suigračima i navijačima.
Trener Miron Muslić nije se dugo zadržao u najbučnijem dijelu proslave. On je ranije napustio slavlje kako bi veliki uspjeh proslavio u mirnijem okruženju, s obitelji. S druge strane, dio igrača nastavio je feštu do kasno u noć, a među najraspoloženijima bio je i Nikola Katić, koji je s pivom u ruci i sunčanim naočalama glasno slavio veliki uspjeh Schalkea.
Koliko je slavlje bilo burno, najbolje pokazuje podatak da je pive nestalo oko tri sata ujutro. Organizatori su zbog toga morali reagirati i osigurati nove zalihe, pa je zabava nastavljena bez većih problema. Pjevalo se, nazdravljalo i slavilo povratak kluba koji iza sebe ima jednu od najstrastvenijih navijačkih baza u Njemačkoj.
index.hr / sportskipuls.ba








