CSD je dao Barceloni dopuštenje za privremeno vraćanje dvojice igrača nakon žalbe u januaru. U srijedu je La Liga izjavila da klub nema financijski kapacitet za registraciju napadača. No CSD je poništio sporazum između španskog prvenstva i nogometnog saveza (RFEF). CSD je izjavio da registracije dvojice igrača ostaju valjane jer je RFEF priznao da “ne postoji odluka saveza koja je dogovorila poništenje licenci” te da je njihova odluka o neodobravanju licence “ništavna i nevažeća”.
Barceloni je smanjen limit za plate
U saopštenju u srijedu La Liga je izjavila da je smanjila Barcelonin limit za plate nakon nepravilnosti s njihovim godišnjim računovodstvom za sezonu 2024./25. Barcelona je 3. januara objavila dogovor o prodaji VIP loža na stadionu Nou Camp, koji se obnavlja, kako bi prikupila 100 miliona eura za ispunjavanje pravila financijskog fair playa La Lige i produženje registracija Olma i Victora. Međutim La Liga je izjavila da dogovor nije zabilježen u računima koje je Barcelona podnijela ligi prošle sedmice te da ga je odobrio drugi, neimenovani revizor.
Olmo je bio dio Barcelonine akademije prije nego što je otišao igrati za Dinamo Zagreb i RB Leipzig. Barcelona je platila 55 miliona eura za njegov povratak u klub prošlog ljeta. Olmo je ove sezone odigrao 28 utakmica za Katalonce, a postigao je osam golova i dodao pet asistencija.
Index.hr / sportskipuls.ba








