Iskusni Džeko i Tadić izostali su s popisa igrača za tu utakmicu, prema informacijama iz Turske, sami su odlučili da ne žele igrati.
Oni su trebali dobiti prigodne plakete u znak oproštaja od kluba, budući da su obojica najavili odlazak ovoga ljeta. Međutim, odlučili su da svečani oproštaj ne žele održati na stadionu, zbog bojazni od mogućeg negodovanja navijača. Dio navijača već je ranije ovog mjeseca otvoreno iskazivao nezadovoljstvo prema igračima, a postojala je zabrinutost da bi se situacija mogla ponoviti i na zadnjem kolu.
Umjesto toga, Džeko i Tadić oprostili su se od saigrača i klupskog vodstva, uključujući predsjednika Alija Koça i dopredsjednika Acuna Ilıcalıja, u skromnijem okruženju, u kuhinji klupskog trening-centra.
Tadić je kasnije objasnio razloge svoje i Džekine odluke: “Zajedno s Džekom odlučio sam da ne igramo zadnju utakmicu. Nismo htjeli naštetiti imidžu Fenerbahçea. Navijači su nas uvijek podržavali. Način na koji se oprostio nije mi problem. Volio bih da je bilo na stadionu, ali atmosfera trenutno nije dobra i zbog toga je ovako bilo bolje.”
Fenerbahče je sezonu zaključio pobjedom 2:1 protiv Konyaspora, završivši na 84 boda – 11 manje od prvaka Galatasaraya. Klub je ostao bez trofeja, a uz Džeku i Tadića, oproštaj su najavili i sportski direktor Mario Branco te četvorica članova stručnog štaba Josea Mourinha.
Index.hr / sportskipuls.ba








