Reprezentativac Ukrajine

Borussia Mönchengladbach dovela desnog beka iz Shakhtara

Borussia Mönchengladbach je u svoje redove dovela pojačanje za narednu sezonu. Novi igrač Mönchengladbacha postao je standardni desni bek reprezentacije Ukrajine.

Yukhym Konoplia, 26-godišnji desni bek, potpisao je ugovor sa Borussijom do 30. juna 2029. godine. On u bundesligaša dolazi kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor sa matičnih Shakhtarom iz Donetska.

Konoplia je osim jedne sezone koju je proveo na posudbi u ekipi Desne, čitavu karijeru proveo u Shakhtaru. Ukupno je za ukrajinsku ekipu odigrao 114 utakmica u svim takmičenjima i postigao sedam pogodaka. Sa Shakhtarom je osvoji tri nacionalna prvenstva, dva kupa i jedan superkup.

Za Ukrajinu je debitovao u oktobru 2020. godine i od tada je skupio 27 nastupa uz jedan postignuti pogodak.

SportskiPuls.ba

VEZANE VIJESTI

Ugovor do ljeta 2029. godine

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

NAJČITANIJE