Tijekom intervjua za norvešku televiziju TV2, Avram je započeo riječima: “Zdravo, ja sam vratar Moldavije i primio sam 11 golova.”
Zatim je otkrio Haalandov komentar: “Razgovarao sam s Erlingom. Rekao je: ‘Nije moja krivnja’ i da je samo morao nastaviti pokušavati pogađati zbog gol-razlike. Razumijem ga. To je dio igre. Htio se nastaviti boriti.”
Na pitanje kako se osjeća nakon što je primio 11 golova, Avram je odgovorio: “Pogledajte me, što da kažem? Neću umrijeti. Moram ostati jak. Za nekoliko dana imam drugu utakmicu. Ali 11 golova je puno.”
Sam Haaland je nakon utakmice kratko procijenio svoj učinak: “Ovo je prilično ludo, moram reći. Govori samo za sebe.”
Selektor o Haalandu: “Ne može bolje”
Haaland je postigao hat-trick u 43. minuti, a svoj četvrti gol dodao je prije isteka sata igre za vodstvo 6:0. Norvežani nisu usporavali u svojoj namjeri da se kvalifikuju na Svjetsko prvenstvo prvi put od 1998. godine. Čak i nakon sedmog, osmog i devetog gola, Haaland je vadio loptu iz mreže i trčao prema centru kako bi se igra što prije nastavila. Golove pogledajte OVDJE.
Norveški selektor Stale Solbakken pohvalio je 25-godišnjaka za njegovu izvedbu, ali i za to što je dopustio saigraču Thelu Aasgaardu da izvede jedanaesterac kojim je postigao hat-trick. “Ne može bolje od toga”, rekao je Solbakken i dodao: “Pet golova, dvije asistencije i prepustio je izvođenje jedanaesterca.”
Index.hr / sportskipuls.ba






