Austrijski odbrambeni igrači uočili su je na rubu svog kaznenog prostora. Prije nego što su je radnici zatrpali, domaći golman Alexander Schlager izvadio je dio zemlje. Navijači su uživali u neobičnom događaju te su svaki potez radnika pratili urlikom s tribina. Rupa je sanirana nakon pet minuta i susret je nastavljen. Snimak pogledajte OVDJE.
Rupa je nastala i na utakmici Austrija – Danska prije tri godine
Identičan problem pojavio se u junu 2022.godine kada su Austrija i Danska na stadionu Prater u Beču igrale utakmicu Lige nacija. Austrijski savez tada je sumnjao na uticaj snažne kiše koja je padala noć prije, što je dovelo do malog urušavanja tla.
Nogometaši i selektori Austrije i Danske tada su bili zabrinuti zbog mogućih povreda, a u subotu se s njima složio austrijski kapiten David Alaba, koji je rekao da je rupa bila opasna.
Index.hr / sportskipuls.ba








