Za 25 minuta na parketu

Double-double učinak Nurkića, Utah pobijedila Miami

Utah Jazz je pobjedom 111:115 protiv Miami Heata završila turneju od pet utakmica po Istočnoj obali. Ponovo je trener Will Hardy u posljednjoj četvrtini na klupu preselio prve zvijezde ekipe, ali je ovaj put Utah slavila za razliku od utakmice protiv Orlando Magica.

Jusuf Nurkić, Lauri Markkanen i Jaren Jackson Jr. su četvrtu četvrtinu presjedili na klupi. Isto je trener Hardy uradio na prošloj utakmici protiv Orlando Magica kada je Utah poražena. Ipak, sinoć je ekipa Jazza slavila i tako završila mini turneju od pet utakmica po Istočnoj obali sa dvije pobjede i tri poraza. Nurkić, Markkanen i Jackson su na parketu proveli po 25 minuta i bili su najbolji pojedinci svoje ekipe. Nurkić je ubacio 10 poena uz šut 4/9, imao je 16 skokova, te po jednu asistenciju i blokadu. Bila je to šesta utakmica u sezoni u kojoj je Nurkić skupio 15 i više skokova. Jackson je utakmicu završio sa 22, a Markkanen sa 17 poena.

Osim njih istakli su se i Airious Bailey sa 16 poena i 8 skokova, Kyle Filipowski je uz 16 poena imao i 11 skokova, dok je Isaiah Coolier ubacio 13 poena uz 9 asistencija. Brice Sensabaugh je ubacio 14 poena uključujući posljednjih pet na utakmici, trojku 47 sekundi prije kraja i dva sloboda bacanja tri sekunde prije kraja utakmice za konačnih 111:115.

Kod Heata najbolji su bili Andrew Wiggins sa 26 poena, Bam Adebayo je ubacio 23 uz 11 skokova i 19-godišnji Litvanac Kasparas Jakucionis 20 poena.

Miami Heat je osma ekipa Istočne konferencije sa 28 pobjeda i 27 poraza, dok je Utah Jazz i dalje trinaesta na Zapadu sa omjerom 17-37.

SportskiPuls.ba

 

VEZANE VIJESTI

Na današnji dan rođen je Allen Iverson

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

NAJČITANIJE